Image default
GündemManşet

Ayhan Bora Kaplan davasında flaş gelişme! Macaristan’da yakalandı

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik soruşturmada gizli tanık ve sanık olan firari Serdar Sertçelik, Macaristan sınırında sahte pasaportla yakalandı.

Ayhan Bora Kaplan davasında flaş gelişme! Macaristan’da yakalandı

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik yürütülen soruşturmada gizli tanık ve sanık olan firari Serdar Sertçelik’in yurtdışından getirilmesi amacı ile Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve İçişleri Bakanlığı devreye girdi. MİT, Fransa’nın başkenti Paris’te olduğu düşünülen Serdar Sertçelik’in Karadağ’da olduğunu tespit etti. Serdar Serçelik’in yeri anında Adalet Bakanlığı ile paylaşıldı. Eş zamanlı olarak Interpol tarafından Serdar Sertçelik hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarıldı. Hakkında arama kararı çıkarıldığını öğrenen Sertçelik, Karadağ’dan karayolu ile Sırbistan üzerinden Macaristan’a kaçtı. Sertçelik, Macaristan sınırında Gürcistan sahte pasaportu ile yakalandı. Adalet Bakanlığı, şahsın iadesi için adli süreci başlattı.

61251

NE OLMUŞTU?

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin 61 sanığın yargılandığı dava süreci devam ederken, davanın gizli tanığının iddiaları Emniyet’i sarstı. Ayhan Bora Kaplan suç örgütünün iki numaralı ismi olduğu iddia edilen ve davada M7 kod adı ile gizli tanık yapılan Serdar Sertçelik’in ev hapsindeyken yurt dışına kaçması ve dosyaya gizli tanık yapılma süreci tartışma yarattı. Ayhan Bora Kaplan, Ankara’da yüklü miktarda para ile yurt dışına kaçmaya çalışırken 8 Eylül 2023’te gözaltına alındı. Kaplan ve ekibine yönelik adli soruşturma ise dört ayda tamamlandı.

Related posts

Deprem uzmanı uyardı: 4 bin yıllık sessiz fayın üzerinde atılım oldu

admin

Sıcak havalar için tarih verildi! En geç cuma günü…

admin

MHP lideri Bahçeli’nin tebrik ettiği Belediye Başkanı mazbatasını aldı

admin